Allt till salu inom "lars jonsson tavlor"

Sortering:
Tavla
Igår

Tavla Visa liknande

150 kr
Blocket.se
Tavlor (GRÖNBY)
Kungsholmen
Igår

Tavlor (GRÖNBY) Visa liknande

400 kr
Blocket.se
Falchetti stilleben
Nacka
Igår

Falchetti stilleben

500 kr
Blocket.se

Tidigare annonser till salu

Antikt  ·  Tranås

Lars Jonsson

Togs bort för 12 år sedan - Till försäljning i 2 månader
Tavla av Lars Jonsson. En av Sveriges mest kända fågelmålare. Inramad littografi. Storlek 45 x 52 cm. Tavlan hämtas av köparen. Nås bäst på telefon vardagar efter kl.17.30 samt helger.
4 900 kr
Blocket.se
Övrigt  ·  Kalmar

Litografi Peter Dahl och Lars Jonsson

Togs bort för 11 år sedan - Till försäljning i 1 månader
Fin litografi av Peter Dahl. Mått på tavlan med ram ca 50*63 och utan ram ca 31*45. Fint inramad med guldram. Pris: 2000 kr. Litografi av fågelmålaren Lars Jonsson föreställande storspov. Mått med ram 40*51 och utan ram ca 27*40. Ramen på denna tavla är i ganska dåligt skick och behöver eventuellt byts ut eller lagas. Pris 2000 kr.
2 000 kr
Blocket.se
Antikt  ·  Gotlands län

Lars Jonsson littografi

Togs bort för 11 år sedan - Till försäljning i 3 dagar
Lars Jonsson Littografi med motivet skrattmåsar. Tavlan har ram och har formatat 62*47cm. 77/100.
3 000 kr
Blocket.se
Antikt  ·  Örebro

Lars Jonsson Konstnär Fåglar m.m

Togs bort för 11 år sedan - Till försäljning i 2 månader
Du som gillar fåglar och konst. Två st olika tavlor Rödstjärt + Lärkan säljes för 500kr st oramad Finns även Ramad stolek c:a 71x54 för 900kr.Mycket varma färger i tavlorna.Finns i Örebro .Tel 0733-589191.Ronny
0 kr
Blocket.se
Konst  ·  Stockholm

TAVLOR 4 st

Togs bort för 11 år sedan - Till försäljning i 9 dagar
Lars, Jonsson, Vinterfåglar, Signerade & numrerade (tryck)mm: 40 x 55
2 600 kr
Metropol.se
topwave

Missa inget nytt

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att få reda på de senaste och hetaste tipsen inom köp & sälj